Camping Les Erables image 1

Camping Les Erables


Evaluări

Evaluări în detaliu

  • Liniște
    4.0

  • Alimente / Magazine
    3.0

  • Curățenia în general
    4.8

  • Curățenia grupurilor sanitare
    4.5

  • Amabilitate
    5.0

  • Infrastructură
    3.7

  • Activități de agrement
    3.7

  • Locație
    4.8

  • Raport calitate-preț
    4.7

  • Grupuri sanitare
    4.0

Evaluat de oaspeți drept „Potrivit pentru”

5.0
Oaspeți cu corturi
5.0
Cupluri
5.0
Persoane în vârstă
4.5
Oaspeți cu câini

Descriere

Profil

Camping Les Erables is located east of the town of Millau, famous for its impressive viaduct, just 15 minutes away. You can relax by the pool or the Tarn River and enjoy the atmosphere of regular boules tournaments. The campsite …is near Puncho d'Agast, a mountain popular with paragliders, and only a stone’s throw from the Grands Causses National Park. The campsite itself is surrounded by nature, with grassy, peaceful pitches and many trees and hedges providing privacy. It’s a small, cozy site with about 70 pitches, and you can also rent a comfortable mobile home. For more relaxation, there’s a small swimming pool, and the Tarn River offers direct access to a small beach. In high season, you can join in the boccia tournaments and unwind with a drink afterwards. There’s also a small playground for kids, and a designated area with billiards, table tennis, and table football. The campsite has a cozy bar with a terrace, perfect for a snack, and there’s a small shop for essentials. For larger shopping trips, you can head to Millau, just a 15-minute walk away.
  • Categoria camping:
  • Dimensiunea site-ului: 1,5 ha (Condițiile solului: Iarbă)
  • Numărul total de terenuri: 78
  • Numărul de locuri turistice: 78 (Din care parcele: 70)
  • Locuri pentru caravane în fața porților: 2
  • Locuri de escală în fața porților și pentru rulote: Disponibil
Propune schimbarea

Pret de referinta

Sezon de vârf 24,20 EUR*
*Doi adulți, caravană, mașină, electricitate și taxe locale pe noapte

Ore de operare

01. Aprilie - 20. Octombrie

Proprietăți

Facilități

  • Cabine de spălat individuale(10)
  • Dulapuri
  • Este permis grătarul cu cărbuni
  • Mașini de spălat
  • Salon
  • Uscătoare de rufe
  • Wi-Fi(Preț necunoscut)
  • Lemn de foc disponibil
  • Mese și bănci
  • Punct de service pentru rulote

La locul de parcare

  • Cabluri electrice
  • Conectare la rețeaua de apă pe parcela de campare
  • Este permis accesul autovehiculului pe parcela de campare
  • Spațiu separat pentru grupurile de tineri
  • Umbră pe parcelele de campare(Pe jumătate umbră)
  • Conectare la cablu TV pe parcela de campare
  • Conectare la rețeaua de gaz pe parcela de campare
  • Foc de tabără permis pe parcela de campare
  • Parcele de campare fără autovehicule
  • Punct de colectare a substanțelor chimice pe parcela de campare

Animale de companie

  • Este permis accesul câinilor în extrasezon
  • Este permis accesul câinilor în sezonul de vârf
  • Dușuri pentru câini
  • Este permis accesul câinilor în locurile de cazare de închiriat

Familie și copii

  • Loc de joacă
  • Cameră de schimbat bebeluși
  • Loc de joacă acoperit
  • Program de divertisment pentru copii
  • Zoo cu acces la animale

Înot și wellness

  • Piscină acoperită(0,5 km)
  • Piscină în aer liber
  • Tobogan cu apă(0,5 km)
  • Înot în ape deschise(Râu)
  • Izvoare termale
  • Plajă pentru nudiști
  • Saună

Oportunități de petrecere a timpului liber

  • Echitație(km)
  • Golf(50 km)
  • Minigolf(km)
  • Pescuit
  • Tenis(0,5 km)
  • Tenis de masă
  • Volei
  • Închiriere de biciclete
  • Închiriere de bărci
  • Locație pentru scufundări
  • Navigație
  • Schi fond
  • Teleschi
  • Windsurfing

Tarife și catering

  • Alimentară(0,5 km)
  • Bar cu gustări
  • Pâine vândută în locație
  • Restaurant(0,1 km)

Accesibilitate

  • Grupuri sanitare accesibile pentru oricine
  • Majoritatea aleilor sunt pavate

Cazare de închiriat

  • Corturi de închiriere
  • Vile
  • Apartamente de vacanță
  • Închirieri rulote

Tip vacanta

  • Camping permanent
  • Camping de iarnă
  • Loc mic de campare
  • Nudism

Locație

map
4.6

Directii

In Cureplat, cross the bridge and take the third exit at the roundabout towards Paulhe. In Millau, follow the campsite signs. This is the second campsite on the left. Or A75, exit 45 Millau Centre. See campsite signs.
  • Râu: În locație
  • Înălțime (peste nivelul mării): 349 m
  • Următorul oraș/sat: 2 km
  • Gară sau stație de autobuz: 0,5 km
  • Ieșire de pe autostradă: 8 km

Adresa

avenue de Millau plage
12100 Millau
Franţa
Coordonate GPS
Lat 44.10586501477, Long 3.088126156223314
Primire indicații
Propune schimbarea

Contact

Camping Les Erables

call or fax
Sunați sau trimiteți fax

Întrebări frecvente

Cât de departe este Camping Les Erables de râu?

Camping Les Erables este situat direct pe malul râului. Află mai multe despre locație

Sunt permiși câinii în campingul Camping Les Erables?

Câinii sunt permiși în sezonul de vârf și în extrasezon. Câinii nu sunt permiși în unitățile de cazare de închiriat. Oaspeții evaluează Camping Les Erables ca fiind „potrivit pentru oaspeții cu câini” cu 4.5 din 5. Citește acum recenziile în detaliu

Când este deschis Camping Les Erables?

Camping Les Erables este deschis de la 1. Aprilie până la 20. Octombrie. Verifică disponibilitatea acum

Este Camping Les Erables potrivit pentru familii?

Pentru activități de petrecere a timpului liber, campingul Camping Les Erables oferă multe posibilități, cum ar fi Loc de joacă, Echitație, Piscină în aer liber, Tobogan cu apă și multe altele. În caz de vreme rea, poți folosi piscina acoperită (la o distanță de 0.5 km).

Vezi toate oportunitățile de recreere

Cum evaluează oaspeții și alți campiști Camping Les Erables?

Campiștii evaluează Camping Les Erables cu 4.6 din 5. Acest lucru face ca Camping Les Erables să fie unul dintre campingurile de top din regiunea Aveyron.

Oaspeții evaluează următoarele caracteristici deosebit de bine: Amabilitate, Curățenia în general, Locație

Conform oaspeților săi, Camping Les Erables este deosebit de potrivit pentru: Oaspeți cu corturi și Cupluri

Citește toate recenziile campiștilor

Există posibilități de cumpărături în apropiere de Camping Les Erables?

Există un magazin alimentar la 0.5 km distanță. În plus, Camping Les Erables oferă serviciu de livrare pâine proaspătă direct în camping. Cea mai apropiată localitate se află la 2 km distanță. Află mai multe despre locație

Cât de departe este cea mai apropiată localitate sau cel mai apropiat oraș de Camping Les Erables?

Cea mai apropiată localitate se află la 2 km distanță. Poți ajunge la o stație de autobuz sau de tren în 0.5 km. Cea mai apropiată ieșire de pe autostradă se află la 8 km distanță. Află mai multe despre locație

Ce opțiuni de luat masa oferă Camping Les Erables?

Partea culinară este asigurată, deoarece există un restaurant la o distanță de 0.1 km. De asemenea, există și un snack bar direct în camping.

Cu serviciul de livrare pâine proaspătă direct în camping, poți începe ziua relaxat.

Pentru auto-gospodărire, există un magazin alimentar la o distanță de 0.5 km. Adevărații fani ai grătarului pot chiar să aprindă grătarul cu cărbuni.

În general, oaspeții evaluează oferta culinară din camping cu 3 din 5.

Vezi toate opțiunile în detaliu

Există wi-fi sau internet în campingul Camping Les Erables?

Campingul Camping Les Erables oferă Wi-Fi.

Este Camping Les Erables accesibil persoanelor cu dizabilități?

Majoritatea potecilor din campingul Camping Les Erables sunt pavate. Grupurile sanitare sunt accesibile persoanelor cu dizabilități. Vezi toate dotările campingului

Câte parcele are Camping Les Erables?

Camping Les Erables are countSpaceTourism parcele pentru turiști și countPermanent parcele pentru campiști permanenți. În fața barierei există locuri de parcare pentru autorulote și pentru rulote.

Vezi acum toate informațiile despre camping

Cât de mare este Camping Les Erables?

Camping Les Erables are o suprafață de 1,5 hectare. Starea terenului este: Iarbă

Vezi acum toate informațiile despre camping

Cât costă o ședere la Camping Les Erables?

O noapte de cazare la Camping Les Erables costă de la 24,20 EUR, dar prețurile variază în funcție de perioada aleasă, numărul de oaspeți etc. Pe camping.info poți introduce datele călătoriei tale pentru a vedea prețurile actuale și disponibilitatea.

Introdu datele călătoriei tale acum și vezi prețurile actuale